Biorfe 220L

Biorfe Bokashi Komposter 220L kapakları hava almayacak şekilde tasarlanmıştır. Atıkların oksijensiz yani anaerobik bir ortamda kalması önemlidir. Bu nedenle günlük atıklarınızı biriktirerek günde tek seferde atmalısınız.

Biorfe bokashi bidonunun içi iki bölümden oluşmaktadır. Üst bölüm gıda atıklarını atmanız için alttaki bölüm ise   atıklardan süzülen bokashi suyu  (sıvı gübre) biriktirmek içindir. Bu biriken bokashi suyunun her gün muntazam bir şekilde Bidonun altına monte edilmiş tahliye musluğundan alınması gerekir. Bu sıvı gübreyi aldıktan sonra klorsuz suyla  bire yüz (1 :100) oranında seyrelterek bitkilere  verebilirsiniz.

 

Bidon dolduktan sonra direkt  güneş almayan, karanlık bir yerde kapağı kapalı olarak en az 2 hafta bekletmelisiniz. Bu bekleme süreci fermantasyon için önemlidir. Fermentasyon süreci tamamlabdıktan sonra oluşan posayı toprağa bir çukur açarak (en az 30 cm) gömebilirsiniz.

Bu toprak üzerine iki ay sonra bitki-fidan dikebileceğiniz gibi kompostlaşan posanızı gübre olarak da kullanabilirsiniz.

 

 

Kutu İçeriği;

–Bir adet 220 L Biorfe Bokashi bidonu

–1 adet alt süzgeç

–1 adet sıkıştırma kapağı

–1 adet sprey şişesi

Kutu Ebatları;

-En: 76.5 x 67 cm

-Boy: 132 cm

-Kapak Çapı: 50 cm

Firmamız e fatura mükellefi olduğundan kargo ile gönderilen fatura çıktıları orjinal fatura yerine kullanılabilir.