HAKKIMIZDA

Doğa dostu Biorfe, üretimde geri dönüşümü esas aldığı için mutfaktan çıkan atıkları, fermentasyon işlemi (Bokashi yöntemi) ile kaynağında ayrıştırarak, toprağa yararlı ürün olan kompost (toprak düzenleyici) ve sıvı gübreye çevirmeye yardımcı olmaktadır. Bu sürdürülebilir atık yönetimi açısından son derece önemlidir.

Çöp miktarının azaltılması ve doğal tarım uygulaması ile çevre korumaya, dönüşüm ile milli ekonomimize ve kimyasal girdimizin olmaması sebebiyle de kendi ekonomimize katkı sağlar. Bu bağlamda Biorfe, bitkisel atıkların (sebze ve meyve) biyolojik işlemlerden geçirilerek tekrar üretim sürecine dahil edilmesini sağlayan organik dönüşüm alanında öncü kurumlardan biri olma yolundadır. Ürettiği sistemler ve ürünler ile toplumda atıklar ve artıklardan yararlı ürünler üretilmesi konusunda katkı sağlamaktadır.

Toprağı her türlü kimyasaldan korur ve doğal yöntemlerle zenginleştirirsek, ürettiğimiz doğal tarım ürünleri ile insan sağlığı korunmuş olur. Geri dönüşümle kompost ve sıvı gübreye çevirmeye yardımcı olan ürün sayesinde doğal kaynaklarımızın (su, toprak, enerji) kaybedilmesinin önüne geçilebilir. Ayrıca,  tarımsal ürünlerimizin kalite ve verimini artırarak, işçilikten de tasarruf edebiliriz.

Özel biorfe komposter bidonları ve biorfe sıvı konsantre organik dönüşümü sağlamak üzere tasarlanmışlardır. Bitkisel atıkların çevreye hiçbir rahatsızlık vermeden içinde biriktirildiği bu komposterler restoran, hastane, okul gibi bitkisel dönüştürülebilir atıkları fazla miktarda çıkaran kurumlar için 220 litre, evler için 18 litre atık alacak şekilde üretilmiştir. Ayrıca kompost oluşumunu hızlandıran biorfe sıvı konsantre sprey fermente sürecinde ortamda koku ve sinek oluşmasını engeller.

Biorfe sıvı konsantre atıkların kokusuz ve hızlı bir şekilde biyolojik ayrışımını düzenler.

Biorfe “organik tarım mutlu gelecek” sloganı ile sıfır atık hedefini benimseyerek yarınlar için sosyal sorumluluk ilkesi dahilinde çalışır. Yine bu ilke gereği toplanılan atıklardan elde edilen kompost ve gübreleri organik tarım amaçlı kullanan oluşumları desteklemekten gurur duyar.